Report z workshopu CESTA ke STARTUPU

Report z workshopu CESTA ke STARTUPU
Ohodnoť článek

Již v předešlém článku jsem upozorňoval, že budu mít svou premiérovou ‚přednášku‘ o affilu, která se konala 4.11.2014 v Technologickém inovačním centru pro podnikatele ve Zlíně:

Dostavilo se zhruba něco mezi 30 až 40 lidmi, v publiku seděli převážně mladí lidé, které zajímá podnikání obecně (zřejmě přišli i díky pozvánce, kterou vyvěsila Fakulta multimediálních komunikací ve Zlíně), v publiku seděli i majitelé e-shopů, které zatím affil jen sledují z dálky. Po skončení prezentace mě zákonitě začali zasypávat dotazy, na které jsem jim velice rád odpověděl. Jsem rád, že odešli s nadšením.

Přednáška se odehrávala v rychlém tempu, myslím, že jsem se u žádného bodu ‚nezasekl‘. Jen jsem se zřejmě nedokázal napojit na myšlení ‚normálních‘ lidí, kteří o affilu nikdy neslyšeli. Bude to tím, že se affilem zabývám denně jak z pozice manažera, tak i partnera a některé skutečnosti jsou pro mě již tak automaticky zažité, že si to ani neuvědomuji.

Bylo zajímavé, že těsně před tím, než jsem začal mluvit, jsem měl mírnou trému, ale jakmile jsem začal, vše opadlo a byl jsem k nezastavení.

Tuhle paralelu bych přirovnal i k nějakému projektu spojeného s affilem. Nejdřív se člověk bojí, jestli vše zvládne, jestli to má třeba i cenu začít, ale nejdůležitější je právě začít, vše další se poté doplní samo a když něco nevyjde, člověk se vždycky má čemu poučit a využít zkušenosti, aby byl příště lepší.

V publiku seděli i dva affiláci, jednoho jsem poznal okamžitě. Přijel si mě poslechnout Fondil, po skončení celého programu jsme pak pokračovali dál a dali řeč nejen o affilu. Rozhodně něco úžasného, potkat se osobně a pobavit se takovým způsobem, jakým by to přes nějakou diskusi online nikdy nešlo. Takhle získané informace jsou k nezaplacení a vše musí pochopitelně zůstat v diskrétnosti.

Mimochodem zmíněnou přednášku, ve které jsem neuvedl nějak extra převratné informace, ale něco málo ‚nového‘ přece jen, uvádím v prezentaci ZDE

 

Zmínky o workshopu a mé přednášce o affilu přiloženy zde:

http://www.inkubatorzlin.cz/pozvanka-na-prvni-workshop-cesta-ke-startupu/

http://www.mujprvnimilion.cz/prvni-workshop-je-za-nami/

http://www.utb.cz/fmk/o-fakulte/pozvanka-na-workshop-tic-cesta-ke-startupu

komentáře 3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge