SEO audit

SEO audit je jedna z nejdůležitějších služeb, kterou nabízím. Tato služba je zásadní pro každého, kdo chce zlepšit pozice svého webu ve vyhledávačích, zvýšit návštěvnost a maximalizovat výkon své online prezentace.

Co je SEO audit?

SEO audit je komplexní analýza vašeho webu z hlediska optimalizace pro vyhledávače (SEO). Při tomto auditu se analyzuje rozbor technických aspektů webu, kvality obsahu až po strukturu odkazů a mnoho dalších faktorů, které ovlivňují vaše pozice ve vyhledávačích.

SEO audit

Co SEO audit obsahuje?

SEO audit dělíme na on-page audit (technická a obsahová část) a off-page audit (odkazová část):

  • Technický audit: V této části kontroluji průchodnost webu roboty vyhledávačů, chybové stránky na webu (např. výskyt 404), rychlost webu (metriky Core Web Vitals), dále např. kontroluji soubor/y sitemap, robots.txt, analyzuji použití kanonizace či její nepřítomnost, dívám se na nastavení stránkování apod. Dále analyzuji meta titulky, popisky, H1, sirotčí URL nebo např. kvalitu interního prolinkování webu, ale i bezpečnost (SSL, zranitelnosti) webu jako takového.
  • Obsahový audit: Zde kontroluji kvalitu a relevanci obsahu vzhledem ke klíčovým slovům, na které se primárně cílí v rámci businessu klienta. Dokážu vyhledat obsahově slabší URL a navrhnout řešení. Také naznačím, které URL obsahují nedostatečný obsah, který je potřeba vyladit. Zaměřuji se také na chybějící obsah, který by měl být pokryt. Pro komplexnější pohled nad klíčovými slovy daného segmentu zde doporučuji provedení analýzy klíčových slov
  • Off-page audit (audit odkazového portfolia či linkbuilding audit): Zde analyzuji kvalitu vašeho odkazového portfolia, jaké typy odkazů směřují na váš web, zda je váš odkazový profil zasažen odkazovým spamem (toxické odkazy), dále se dívám např. na nejčastější anchor texty, které směřují z externích odkazů. Mezi nástroje, které používám, patří hlavně Ahrefs, ale i Google Search Console či SEMrush.

Ukázka nástrojů, které při práci používám

Výhody SEO auditu

Zlepšení pozic ve vyhledávačích: Identifikace a oprava problémů vám pomůže zlepšit pozice ve výsledcích vyhledávání na Google, Seznamu a dalších vyhledávačích.

Zvýšení návštěvnosti: Optimalizací vašeho webu můžete dosáhnout vyšší návštěvnosti relevantního publika, které lépe konvertuje.

Zlepšení uživatelské zkušenosti (UX + CX): Audit odhalí případné problémy, které mohou uživatele odradit od delšího pobytu na vašem webu = snížení bounce rate a zvýšení KP. 

Konkurenční výhoda: Předčíte konkurenci díky lepšímu porozumění slabých stránek vašeho webu a jejich následné optimalizaci.

Cenové rozmezí SEO auditu

Ceny SEO auditu se liší v závislosti na velikosti a složitosti webu, vždy naceňuji na míru podle konkrétního případu. Zde je orientační rozdělení:

Typ webuDélka audituCena (bez DPH)
Malý web (např. firemní stránka)12 hodin15 000 Kč
Střední web (např. menší e-shop)24 hodin30 000 Kč
Velký web (např. velký e-shop s 50+ kategoriemi) 36+ hodinod 45 000 Kč

Můžete si vybrat z různých úrovní auditu – od základního přehledu po detailní analýzu s kompletní strategií na míru.

Proč zvolit právě mě pro SEO audit?

✔️ 7 let aktivních zkušeností v SEO

✔️ SEO jsem nastavoval již pro +60 klientů jako např. Alza, Viessmann, Armed, Rohlik, PPL, Roncato, McPen, Velo a další

✔️ Prokazatelné reference, jsem veřejně známá osobnost českého internetu

✔️ Vyznám se v oboru. Jsem autorem e-booku “Checklist hlavních SEO faktorů současnosti”

✔️ Narozdíl od pofidérních “SEO konzultantů” samouků bez předešlé praxe a s neodpovídající sazbou, kterých je na internetu velké množství, jsem ostřílený SEO veterán z pražského prostředí, špičky v oboru mě znají

✔️ Draze zaplacené zkušenosti jsem nasbíral v jedné z nejlepších agentur v ČR (Taste) a také v největším českém e-shopu (Alza)

✔️ Jsem nezávislý profesionál a narozdíl od agentur si účtuju jen svůj čas, žádní projekťáci, žádné zaučování juniorů a žehlení jejich fuck-upů, žádné interní schůzkování apod. aktivity, které jen zbytečně čerpají Vaši investici

✔️ Jsem detailista s tahem na branku, nikdy neodevzdám poloviční výsledek

✔️ Pracuju na svých vlastních projektech, kde si úspěšně testuju SEO, tahle stránka je toho důkazem

Nechcete celý SEO audit? Lze jej "nakouskovat"

Pokud máte zájem jen o on-page audit a ne o provedení i off-page auditu, je možnost vyhovět. To samé platí naopak. Pokud chcete jen technický audit či pouze obsahový audit, i to je možné. Vždy záleží na klientovi a konkrétních požadavcích. Ve všem se snažím vždy maximálně vyhovět a služby nacenit na míru.

SEO audit posune váš web vpřed

SEO audit je nezbytný pro každého, kdo chce svůj web neustále zlepšovat a udržovat krok se stále se měnícími trendy v SEO. Pokud máte zájem o tuto službu, neváhejte mě kontaktovat přes kontaktní formulář uvedený níže. Těším se na spolupráci a na to, jak společně posuneme váš web do výšin předních pozic! Ale děláme to hlavně pro uživatele, vaše zákazníky.

Co o mně řekli klienti